Jag och en polare har satt igång att planera en resa nu under våren, förmodligen någonstans april/maj. Planen är en två-veckors semester för vågsurf och lite allmänt turistande.
Ingen av oss har surfat tidigare, men det är inte något surfcamp som är på tapeten. Snarare möjligheten att boka lektioner samt utrustning vid behov, för att kunnna dra runt och se lite också.
Jag har hört att Portugal ska vara super och relativt billigt, men börjar bli mer och mer sugen på Brasilien istället. Flyg blir ju mycket dyrare till Brasilien men som jag förstått är det billigare att bo o leva där?
Anyway, är det någon som har varit och kan tipsa om sjyssta ställen i Brasilien/Portugal? Billigt boende med närhet till surf och lektioner är det som efterfrågas
